Bez kategorii

Przekąski z tortilli / Tortilla snacks

Z okazji urodzin postanowiłam zorganizować imprezę i zaprosić gości do domu, nie wiem po co mi to było 😉 Pojawił się oczywisty problem – czym ich nakarmić…? Standardowo zrobiłam pizzę, ale co dalej?

Myślę… Myślę… Mam, eureka! Kupiłam ostatnio tortille z myślą zrobienia burrito i trochę mi ich jeszcze zostało – kupię kilka rzeczy i będę miała pyszne przekąski na raz!

To do dzieła.


I’ve thrown a birthday party lately, I’ve invited friends to my place, to be honest I don’t really know why I did it 😉 But than the elementary problem occured – what will I give them to eat…? As usual I’ve made pizza, but what else?

I’m thinking… I’m thinking… I got it, eureka! I bought recently some tortillas to make my burrito and I didn’t use them all – I’ll buy just few ingredients and I’ll have perfect snacks!

Let’s go.

SKŁADNIKI:

6 tortilli (to podstawa, reszta jest dowolna :))
2 opakowania (ok. 300 g) serka naturalnego do smarowania
kilka suszonych pomidorów
chrzan
musztarda (najlepiej Dijon)
200 g wędzonego łososia
kilka liści sałaty
50 g cienko krojonego salami
150 g wyrazistego żółtego sera (u mnie Ementaler)
150 g chudej szynki
garść rukoli
1 średnia papryka
kilka ogórków konserwowych


INGREDIENTS:

6 tortillas (this is basic, the rest is up to you :))
2 packages (approx. 300 g) natural cream cheese
few dried tomatoes
horseradish
mustard (best will be Dijon)
200 g smoked salmon
few lettuce leaves
50 g thinly sliced salami
150 g intense cheese (for ex. Emental)
150 g lean ham
handful of rocket
1 medium bell pepper
few pickled cucumbers

Warzywa umyj, osusz. Paprykę i ogórki pokrój w podłużne kawałki, tak, aby łatwo je było zawinąć w tortilli. Od sałaty oderwij twarde nasady liści.

Teraz sosy, będą trzy: chrzanowy, musztardowy i z suszonymi pomidorami. Przygotuj sobie trzy miseczki tej samej wielkości. Do każdej włóż po około 100 g serka i do każdej dołóż inny dodatek do smaku. Chrzan oraz musztardę po prostu energicznie wymieszaj z serkiem, a pomidory zblenduj do uzyskania jednolitej masy.

Zabieramy się za układanie. Na tortilli najpierw rozsmaruj sos, ja połączyłam sos chrzanowy z łososiem, musztardowy z salami, a pomidorowy z szynką i serem. Na sosie ułóż mięso/rybę/ser, dopiero na to warzywa, ja połączyłam łososia z sałatą, salami z papryką i rukolą, a szynkę i ser z rukolą i korniszonami, ale łączenie produktów jest ABSOLUTNIE dowolne – wszystko zależy od Twojego smaku i pomysłu.

Jak już wszystko jest ułożone zwiń tortille dość ciasno w rulon i zawiń w folię spożywczą, włóż do lodówki, najlepiej na godzinę. Ten zabieg pozwoli się wszystkiemu delikatnie stężeć, ułatwi to późniejsze krojenie.

Wash the vegetables, dry them. Cut the pepper and cucumbers into stripes so it’ll be easy to wrap them in the tortillas. remove the thick parts of lettuce.

Now the sauces, I made three: with horseradish, mustard and dried tomatoes. Prepare three bowls more or less same size. Put into each around 100 g of cream cheese and add different ingredient to each, to taste. Horseradish and mustard mix with a spoon, the tomatoes need to be blended to get good consistency.

Now it’s time to put everything on the tortillas. First goes the sauce, I connected horseradish with salmon, mustard with salami and tomatoes with ham and cheese. Put the meat/fish/cheese on the sauce, then put the vegetables, I added the lettuce to the salmon, pepper and rocket to salami, and rocket with pickles to ham and cheese. You can mix the ingredients as you only wish and want to – it depends only on your taste and imagination.

When everything lies on the tortillas roll them tightly and wrap in foil and put into the fridge for an hour or so. This will let all to thicken which will make the cutting easier.

Wyjmij rulony z lodówki, rozpakuj z folii i pokrój na 1,5 cm plastry – takie aby można je było zjeść „na raz”. Ułóż wszystko na tacy/talerzu i podaj gościom – uwierz wszystko zniknie w mgnieniu oka.

Take the rolls out of the fridge, unwrap from the foil and cut into 1,5 cm slices – just as it’d be possible to eat it 'at once’. Put everything on a plate and give it to your guests – you’ll see it will disappear in seconds.

No Comments

Leave a Reply